İki Adet Web Sitesi Projemi Hayata Geçirdim

Değerli arkadaşlar Ben Nuri Özkan bu gğn biraz kendimden ve hayata geçirdiğim projemden sizlere bahsedeceğim. Birisini yaklaşık 1 yıl önce hayata geçirmiştim.  Diğer projemi de 25 aralık 2019 günü hayata geçirdim.
İki Adet Web Sitesi Projemi Hayata geçirdim. Şimdi sizlere bu projelerimi anlatarak devam etmek istiyorum. Minicik kendimden bahsederek projelerimin detaylarını sizlere sunacağım. Ben Nuri Özkan iletişim fakültesi Halkla ilişkiler Bölümü mezunuyum. İnternet sitesine Bloglara ve online sistemlere ilgim her zaman vardı.


Sosyal içerik sitesi projem Kopmaca.co


Bu yüzden hem şu anki okuduğunuz blogda yazılar yazıyorum hem de dediğim gibi yeni projelerim de yazmaya devam ediyorum. Gelelim ilk projemin detaylarına.  Güncel konularda öğretici yazılar bilgi içerikleri ve sosyal içerikler yazdığım kopmaca.co sitemi  Aralık 2018 de kurdum. Tam olarak birinci yılını doldurdu ve gayet iyi yerlerde değerlere sahip bir site haline getirdim.

Kopmaca sitemde genelde sosyal içeeikler,  tarifler,  sağlık haberleri,  faydalı ve ilginç bilgiler,  şifalı bitkiler ve faydaları konularını yazmaktayım. Slogan olarak ise sosyal içerik portalı kelimesini seçtim. Özgün olarak seçilen bu slogan ile yola devam etmekteyim.  Bu projem hayli iyi yerlere geldi diyebilirim. Adsense geliri az olsa da tutan bir proje olmayı başardı.  Şimdi diğer projemi anlatmak istiyorum.


Yerli Otomobil sitesi projem


İkinci projem ise özellikle çalışma yapmaya başladığım üzerine düştüğüm bir proje olacak.  Neden diyorsanız eğer yerli otomobil adında geleceğe yönelik bir proje ortaya çıkardım. Asıl amacım alıp satmak olan siteyi alıp projeye çevirdim. Gündemle alakalı olarak 25 aralık 2019 tarihinde satın aldığım site ile 5 günden yazılar yazarak tanıtımı yapılan yerli otomobil alanında ilgi toplamayı başardım.  İlk bir kaç günde sitemin çok iyi hiti oldu. Yerli araba gelişmeleri merakla takip edilen bir konu oldu. Fırsatı değerlendirmek istedim.

Yakın zamanda bu site için de Adsense geliri için başvuru yaptım.  Henüz cevap gelmedi fakat onay alınır gibi görünüyor. Bu projem ise yerliotomobil.org projesi oldu. Bir çok konuya değinerek amacımı ise yerli otomobil kelimesinde zirveye yerleşmek olarak belirledim.

Yerli Otomobil haberleri yaptığım sitemin sloganı ise Teknolojinin en yerlisi sloganıyla yayın hayatına devam ettireceğim. Buradaki yazıları sizler de inceleyebilirsiniz. Yerli ve milli otomobil olarak tasarlanan otomobillere özel her şeyi bulabileceksiniz. Bu projeye sizleri desteğe de bekliyorum.

Bu yukarıda anlattığım iki proje de kendi markamı oluşturmak için yaptığım projelerdir.  Bunları hayata geçirdim.  Ayrıca sizler için de bu blog sayfamı yazıyorum. İçeriğimi her zaman düzenli olarak girmeye çalışacağım. Umarım sonradan açtığım Yerli Otomobil sitem de Kopmaca sitem gibi iyi yerlere gelir diyerek sözümü sonlandırmak istiyorum.

İki Adet Web Sitesi Projemi Hayata geçirdim. Sözlerin sonunda da size sorum olacak sizce yerli otomobil sitesi adındaki bu projem tutar mı? Siz iki siteyi de nasıl buluyorsunuz?

Yorumlar