Cilt Lekeleri nasıl Oluşur? Cilt Lekeleri ile Nasıl Mücadele Edilir? Sosyal içerik portalı tanıtım yazısıdır. Güzel bir görünüme sahip olmak için cilt lekelerinden kurtulmak gerekir. Cilt lekeleri bizlere kâbus dolu anlar yaşatıp psikolojimizi bozar. Siyah lekelerden kurtulmak için her ay milyonlarca para harcarız.

Bütçemizin önemli bir bölümünü güzel görünmek için harcarız. Bütçenizi sarsmadan evde kendi imkânlarınızla cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Cilt lekelerinden kurtulmak için uzmanların tavsiye ettiği yöntemler şunlardır:
1-KURU FASULYE MASKESİ: 3 kaşık haşlanmış kuru fasulyeyi 1 çay kaşığı limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal, 1 kaşık karbonat ve 1 çorba kaşığı yoğurt ile karıştırıp blenderden geçirip krem kıvamına getirin. Oluşan kremi yüzünüze sürün. Cildin emmesi için 30 dakika bekleyin. Maskeyi dairesel hareketlerle cildinizden çıkartın. Lekelerden kurtuluncaya kadar bu uygulamayı 2 kez uygulayın. 

2-KÂFUR YAĞI MASKESİ: Kafur yağı maskesi ile 2 hafta içinde cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz. Karışım için 1 çorba kaşığı kafur yağı, 2 çorba kaşığı kıyılmış maydanoz, 2 çorba kaşığı rendelenmiş salatalık ve 1 çorba kaşığı soğanı hazırlayın. Karışımı hazırladıktan sonra 15 dakika boyunca yüzünüzün tüm bölgelerine sürüp 30 dakika karışımı yüzünüzde bekletin. Ilık su ile bölgeyi güzelce temizleyin. Uygulamayı cilt lekelerinden kurtuluncaya kadar düzenli olarak uygulamalısınız. 

3-KARBONATLI YOĞURT MASKESİ: Karbonat cildi derinlemesine temizler. Yoğurt ise cildin dengesini sağlar. Cildin renk dağılımını eşitler. Karbonatlı yoğurt maskesi için 1 çorba kaşığı yoğurt, 1 çay kaşığı karbonat, birkaç damla limon karıştırılarak hazırlanır. Karışım yüze ince bir tabaka halinde sürülür. Sürülen karışım yüzde 30 dakika bekletilir. Hassas ciltler başta olmak üzere tüm cilt tiplerine bu maskeyi uygulayabilirsiniz.

Kaynak: https://kopmaca.co/cilt-kanseri-hakkinda-bilinmesi-gerekenler-nelerdir/

Post a Comment

Daha yeni Daha eski