Artemis Halı Reklam Filmi Analizi

Artemis Halı Reklam Filmi Analizi Yapacağım. Artemis halı kadınlarla oluşturduğu reklamı özellikle cinsellik üzerine kadın figürünü kullanılarak yapılan bir reklam filmi olmuş. Özellikle de mini etek giyen kadınların obje olarak kullanıldığı reklam filmi gerçek anlamda halıyı göstermek yerine cinsellik figürünü kullanarak halıyı sevdirme amaçlanmış. Not: Mercedes reklam analizi yazımı inceleyiniz.

Artemis Halı Reklam Filmi Analizi’nde erkeklerin dikkatini çekerek Artemis halının akılda kalıcılığını artırarak eşine halı almaya giden erkekler hedef kitle seçilmiş. Bu hedef kitle iyi belirlenen bir hedef kitle olmuş. Eşine halının değişmemesini düşünen erkekler bu reklamdan sonra biraz daha ılımlanması amaçlanarak yapılan bir kampanya olmuştur.

Özellikle de etekli kızların dansı ile bu figürlerin de halı üzerinde yapılışı erkeklerin dikkatini halıya toplama başarılmış gibi görünüyor. Sebebi ise bacaklar ve mini etek figürünün dikkat çektiği, birazda cinsel arzunun uyandırıldığı bu reklam filminde akılda kalıcılık yüksek olmuş.

Sizde bu artemis reklam filmini izlemek isterseniz eğer Aşağıya video bırakıyorum. Sizde beğendiyseniz sosyal medya adreslerinizden paylaşabilirsiniz.

Yorumlar